نویسندگان برگزیده

عليرضا خيرالهي كوهانستاني


زندگینامه و مروری بر آثار مقدس اردبیلی

در اين اثر سعي شده است با دست گذاشتن روي شخصيت برجستۀ تاريخ اسلام و تشيع يعني «احمدبن محمد اردبيلي» معروف به «مقدس اردبيلي» و شاهكار علمي، فقهي، قرآني و فرهنگي او به نام «زبده البيان في براهين احكام القرآن» در زمينۀ نشر فرهنگ اهل بيت با زباني جديد، گامي ديگر برداشته شود. 
مؤلف با تحقيق موشكافانه در ماهيت ساختار انديشۀ فقهي محقق اردبيلي و چگونگي استفادۀ اين عالم فرزانه از منابع چهارگانۀ احكام يعني قرآن كريم، سنت، اجماع و عقل و نوع نگرش ايشان به آنها در فرآيند اجتهاد و استنباط احكام در عصر صفوي، به¬عنوان يك مكتب فقهي به بازنگري ميراث ديني و علمي پيشينيان و شناخت بهتر فرهنگ اهل بيت (ع) نزديك شده است. 
«عليرضا خيرالهي كوهانستاني» متولد سال 1360 در شهر اصفهان است. او که پس از انجام تحصیلات مقدماتی، سال 1379 در رشتۀ الهیات و معارف اسلامی دانشگاه امام صادق علیه¬السلام مشغول به تحصیل شد و در سال 1388 پايان¬نامۀ كارشناسي ارشدش را در رشتۀ فقه و مبانی حقوق با عنوان « ساختار اندیشه فقهی محقق اردبیلی در زبدة البیان فی براهین أحکام القرآن» ارائه كرد. او در حین تحصیل مقالاتی فقهی و قرآنی متعددي هم براي مجلات و نشریات گوناگون
مي¬نوشت. وي در حال حاضر در مرکز آموزش و تحقیقات مؤسسۀ فرهنگی شاه¬کرم اصفهان مشغول کار پژوهشی است.

ايران، تهران، خيابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2، طبقه همکف، واحد اهل قلم
صندوق پستی : 1455-13145
كد پستي : 1315773411

تمامی حقوق این سایت متعلق به خانه کتاب است