استفنی مه‌یر  در میان آثار متعددش، کتاب‌هایی هم برای بزرگسالان نوشته است. یکی از این کتاب‌ها رمان «دارو ساز» است که در ژانر علمی_تخیلی نوشته شده است و داستانی از حمله موجودات فضایی به کره زمین است.

 استفنی مه‌یر متولد ۲۴ دسامبر ۱۹۷۳ در کنتاکی، نویسنده‌ای آمریکایی و خالق مجموعه کتاب‌های چهارگانه شفق (Twilight) است. نخستین کتاب او با عنوان «شفق» در سال ۲۰۰۵، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز برای داستان‌های جوانان ـ عنوان پنجم را کسب کرد. مه‌یر، در سال ۲۰۰۶ «ماه نو» را چا کرد. و در سال ۲۰۰۷ «خسوف» ‌را منتشر ساخت. در سال ۲۰۰۸، کتاب علمی ـ تخیلی بزرگسالان را باعنوان «میزبان» چاپ کرد. و در همان سال آخرین قسمت مجموعه شقف، «سپیده‌دم»، با تیراژی نزدیک سه‌میلیون جلد، منتشر شد.

استفنی مه یر، فارغ‌التحصیل در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه بریگهم یانگ (۱۹۹۷)، و تهیه‌کننده سینما، یکی از مشهورترین و تواناترین نویسندگان معاصر است. آخرین اثر او «داروساز» (The chemist)، در ۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ به چاپ رسید و آن را کتاب روز آمریکا می‌نامند. تخیلات این نویسنده در رمان جذاب، عاشقانه و هیجان‌انگیز «داروساز»، بسیار گیراست و طبق پیش‌بینی منتقدان تیراژ آن به صدها هزار جلد خواهد رسید.