کتاب «لبنان‌زدگی» (سفرنامه لبنان) نوشته سید حسین مرکبی سفرنامه‌ای هفت‌پرده‌ای درباره سفر به کشور لبنان است.

در این نشست که یکشنبه 11 شهریور برگزار می‌شود، رسول رسولی‌پور، کورش علیانی و سید حسین مرکبی حضور دارند و درباره این کتاب گفت‌وگو می‌کنند.

لبنان‌زدگی سفرنامه‌ای هفت‌پرده‌ای درباره سفر به کشور لبنان است. نویسنده کتاب می‌کوشد بافت اجتماعی و سیاسی و تاریخی لبنان را در قالب مشاهداتش در این سفر صورت‌بندی کند. این سفرنامه به قرائت لبنانی از اسلام و تجربه‌ زیسته‌ مسلمانان در فضای متکثر و پر دادوستد کشوری می‌پردازد که هیچ گروهی در آن اکثریت مطلق یا حاکم نیست.

نویسنده در میانه‌ جنگ ۲۰۱۴ غزه و اوج حملات گروه‌های تکفیری به لبنان سفر کرده و به نواحی مرکزی و جنوبی این کشور کوچک سرک کشیده است. یک فصل کامل از این سفرنامه به بازدید از مؤسسات اجتماعی و خیریه امام موسی صدر اختصاص دارد. این مؤسسات در شهر صور در ۲۰ کیلومتری مرز فلسطین اشغالی واقع است و نیم قرن قدمت دارد.

فصل‌های دیگر کتاب نیز به روایت‌هایی از کمربند فقر بیروت یا همان ضاحیه جنوبی، موزه ملی لبنان، دانشگاه آمریکایی بیروت، پارک‌موزه مقاومت با نام ملیتا و بازدید از گروه‌های پیش‌آهنگی حزب الله اختصاص دارد.

معرفی و بررسی کتاب «لبنان‌زدگی» (سفرنامه لبنان) یکشنبه 11 شهریور ساعت 17 تا 19 در سرای اهل قلم به نشانی خيابان انقلاب اسلامي، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك۲ برگزار می‌شود.