«حضور ایران در جهان باستان» نوشته سید اصغر محمودآبادی دوشنبه ۱۰ دی‌ماه در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

این آیین با همکاری هفته‌نامه اَمُرداد (بابک سلامتی، مدیرمسئول) و نشر بَرسَم (دیناز دهنادی، ناشر) برگزار می‌شود.

در این نشست روزبه زرین‌کوب، آرزو رسولی، سیروس نصرالله‌زاده، عسکر بهرامی، سیداصغر محمودآبادی حضور دارند و درباره این کتاب سخن می‌گویند.

«حضور ایران در جهان باستان» نوشته‌ سیداصغر محمودآبادی، استاد تاریخ ایران باستان و اسلام، تازه‌ترین کتاب به چاپ رسیده‌ نشر بَرسَم است که اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ و پس از  برگزاری سی‌‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب روانه‌ بازار کتاب شده است.

این کتاب در ۲۶ فصل به بررسی تاریخ باستانی ایران از فرهنگ و تمدن عیلام تا روزگار ساسانیان می‌پردازد و نشان می‌دهد که در قرن نوزدهم و بیستم میلادی، محققان، مردم‌شناسان، مورخان و صاحبان خرد و اندیشه در ایران و غرب، نسبت به تاریخ گذشته‌ ایران، مردم و فرهنگ آن، بسیار اندیشه‌اند و در پی رسیدن به حقایق و وقایع تاریخ ایران‌زمین، نکته‌ها و گفته‌های تازه‌ای را کشف کرده‌اند. در این راستا مردم این سرزمین به گذشته‌ ارزشی خویش- که بی‌گفت‌وگو سبب بقای قوم ایرانی در پهنه ملتهب تاریخ شده است- واقف شده‌اند.

انتشارات بَرسَم از شهریور سال ۱۳۹۴ بنیان شده است. دیناز دهنادی، صاحب امتیاز و مدیر این انتشارات دانش‌آموخته‌ کارشناسی چاپ و نشر، فعالیت در زمینه‌ چاپ را از سال ۱۳۸۴ با همکاری نشریه امرداد آغاز کرد و پس از کسب تجربه، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه این نشر را بنیان گذاشت.
 
نشست رونمایی و نقد کتاب «حضور ایران در جهان باستان»، دوشنبه دهم دی‌ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سرای اهل قلم به نشانی، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه همکف برگزار می‌شود.