هجدهمین برنامه عصر کتاب که سه‌شنبه (۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷) از سوی موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود به بزرگداشت مهدی حجوانی اختصاص دارد.
 
در این برنامه احمد مسجدجامعی، نیکنام حسینی‌پور، هوشنگ مرادی کرمانی، فریدون عموزاده خلیلی، نوش‌آفرین انصاری، علی‌اصغر سیدآبادی، رضا هاشمی‌نژاد، نادر قدیانی و کیانوش غریب‌پور حضور خواهند داشت.

مهدی حجوانی از نویسندگانی است که در طول سال‌های طولانی فعالیت گسترده‌ای در زمینه نهادسازی، گسترش نشریات و مجلات تخصصی، پژوهش‌ در حوزه‌های نظری و تئوری، نقدوبررسی و تالیف و ترجمه داشته و توانسته بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال فعالیت جدی و مستمر در این حوزه کارنامه‌ پرباری از خود به جا گذارد.

«پژوهشنامه کودک و نوجوان»، «کتاب ماه کودک و نوجوان»،‌ «انجمن نویسندگان کودک و نوجوان»، «جایزه لاک‌پشت پرنده» و ... همه از نام‌هایی‌ است که حجوانی را به یاد ما می‌آورد.

همچنین «سیری در سرویراستاری»، «زیبایی‌شناسی ادبیات کودک»، «الف دال میم»، «مایه داستان» و «قصه چیست؟» از آثار تالیفی و «ادبیات کودک»، «خارپشت خوشحال»، «پسر جنگل»، «سفر باورنکردنی ادوارد»، «جادو در جنگل»، «قصه‌های خرسی»، «آتشی بالای کوه»، «رویکردهای زیبایی شناختی به ادبیات کودک»، «جیلی بیلی و پیشی» و «حکایت حمالی که رمال شد» از آثار او در حوزه ترجمه است.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند ساعت ۱۶ سه‌شنبه (۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷) به سرای کتاب موسسه خانه کتاب واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر مراجعه کنند.