• پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :

  کتاب حاضر باهدف بررسی وضعیت و آسیب‌شناسی صنعت موتورسیکلت در ایران گردآوری و تألیف شده است. مؤلف در این کتاب اهدافی را دنبال می‌کند که می‌توان از جمله به این موارد اشاره کرد: یک) تاریخچه مکتوب هر صنعت، می‌تواند به عنوان یک منبع و مرجع برای آیندگان مورد استفاده قرار بگیرد. دو) برقراری ارتباط و ایجاد تعامل، بین دانشگاه و صنعت که در اسناد بالادستی نیز دیده شده است. سه) انعکاس طرح‌ها و پژوهش‌های کاربردی، بنیادی و توسعه‌ای، برای تقویت پایه‌های علمی کشور. این کتاب مشتمل بر 5 فصل است. فصل اول درباره اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه صحبت می‌کند. در این فصل مؤلف به بررسی نسل‌های دانشگاه‌ها، بررسی دانشگاه‌های ایران، تأثیر دانشگاه و صنعت بر یکدیگر و چند نکته مهم درباره ارتباط دانشگاه و صنعت می‌پردازد. همچنین، درباره کارآفرینی و اهمیت آن مطالبی را ارائه کرده است. در فصل دوم، بیانات رهبر انقلاب درباره موانع تولید و سهولت در کسب و کارها مرور می‌شود. فصل سوم، تاریخچه صنعت موتورسیکلت ایران تعریف می‌شود. در فصل چهارم، مؤلف به آسیب‌شناسی مصوبه‌های هیئت دولت و بررسی عملکرد مسئولان می‌پردازد و در فصل آخر، به نتایجی از این مبحث‌ها دست می‌یابد که در قالب سخن آخر آن‌ها را ارائه می‌کند.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان - ويراستار: وحیده حسین‌زاده
  معرفی مختصر كتاب :

  در فصل اول کتاب حاضر، مبحث علم‌شناسي مطرح شده است. فصل دوم، درباره شناخت جهان‌بيني است؛ زيرا مبناي اوليه اقتصادشناسي، بررسي همين موضوع است. فصل سوم، مختصري درباره اقتصاد متعارف بيان‌ شده است. فصل چهارم نيز که هدف اصلي اين کتاب است، با بررسي چارچوب و مبناي اقتصاد مقاومتي شروع شده و سپس ضمن تعريف اين نظام اقتصادي، به‌ويژه در بيانات مقام معظم رهبري، به واکاوي اين موضوع پرداخته و بعدازآن، دلايل اهميت و ضرورت اقتصاد مقاومتي مطرح و درنهايت به‌ پيش‌نيازهاي اقتصاد مقاومتي، کارآفريني و حمايت از توليد داخلي اشاره و در آخر اين فصل نيز تفاوت اقتصاد مقاومتي و اقتصاد رياضتي بيان شده است. در فصول بعدي نيز به دانشگاه‌هاي کارآفرين، جنگ اقتصادي پرداخته شده است.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :

  موفقيت در همه موضوعات زندگي يكي از نيازهاي اساسي انسان است. از طرفي يكي از مشكلات جهان امروز اين است كه هرنسل با توجه به شرايط فعلي خود و پيشرفت علم و تكنولوژي، ادبيات جديدي را براي موفقيت تعريف مي‌كند و همين موضوع باعث اختلاف نظر بين نسل‌ها و حتي جوامع مي‌شود. نگارنده در اين اثر تلاش كرده تا پس از شرح و تبيين موفقيت‌شناسي، دفاع مقدس را از اين منظر مورد پژوهش قرار دهد.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :

  کتاب حاضر، مقدمه‌ای بر موضوع موفقیت شناسی فرهنگی و اقتصادی است. مؤلف بیان می‌دارد برای اینکه ایران ازلحاظ فرهنگی و اقتصادی همیشه موفق باشد، باید هر فردی در درجه اول خالصانه طرز فکر خود را از خودپسندی به خداپسندی تغییر دهد و سلامت فرهنگی و اقتصادی را از خود شروع کند. در غیر این صورت تا پشتوانه فرهنگ و اقتصاد اخلاق نباشد، هیچ سیستم مکانیزه و به‌روزی، هیچ قانون، کیفر و پاداشی به بهبود و پیشرفت فرهنگ و اقتصاد کمک نخواهد کرد. نقد انسان‌محوری در تفکر مدرن، بالا بردن سطح ادب در جامعه، بالا بردن سطح امید در جامعه، نظریه فرهنگ، حفظ نخبگان، شناخت خشم و خشنودی خداوند، نسل نوجوان و جوان برخی از محورهای مورد بحث در این کتاب هستند.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: محمدعلی نژادیان
  معرفی مختصر كتاب :

  کتاب حاضر، به موضوع «موفقیت‌شناسی» اختصاص یافته است. نگارنده مبانی موفقیت‌شناسی و نظریه‌های مختلف، به ویژه «نظریة موفقیت‌شناسی» را به زبانی ساده در یازده فصل بیان کرده است. هدف از نگارش این کتاب این است که مخاطبان بتوانند شناخت درستی از موفقیت و بعد نظری و عملی آن پیدا کنند. وی عقیده دارد که تحوّل و موفقیت فقط با وجود تکنولوژی در زندگی ایجاد نمی‌شود، بلکه آنچه حائز اهمیت است، تحوّل در نگرش انسان و داشتن فکر برتر است. از این رو وی راز موفقیت هر انسانی را خودشناسی، خداشناسی، و جهان‌شناسی بیان کرده است. در این کتاب مطالب به همراه آیات و اشعار آمده است. برخی از عناوین فصل‌های کتاب عبارتند از: «تاثیر شناخت اهمیت علوم انسانی در موفقیت‌شناسی»، «تاثیر انسان‌شناسی در موفقیت‌شناسی»، «چگونگی نقش عوامل معنوی در موفقیت»، و «چگونگی نقش عوامل مؤثر درونی و بیرونی در موفقیت».

نمودار آثار منتشر شده من (بر اساس تاریخ انتشار)

اطلاعات تماس من
بیوگرافی من

تعداد آثار ۷
شهر تهران
دنبال کننده ۰
دنبال شده ۰