• پدیدآورندگان : - به‌اهتمام: افشین عاطفی - نويسنده: محمدجعفر ادیب‌کاشانی - ويراستار: زهره‌سادات خورشیدی‌فرد
  معرفی مختصر كتاب :

  کتاب حاضر، مکاتباتي است که رجال دارالمؤمنين کاشان با يکديگر و شخصيت‌هاي کشوري در نهضت مشروطه داشته‌اند. بيشتر اين نامه‌ها به قلم مشروطه خواهان و مخالفان آن‌هاست. ملا محمدجعفراديب کاشاني که در آن عصرمي زيسته و خود نيز مکاتبات فراواني با ديگران داشته، فراهم آورنده اين مجموعه است.


 • پدیدآورندگان : - گردآورنده: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :

  هدف از تدوين کتاب حاضر بيان کردن سابقه تأسيس ادارات در منطقه تاريخي کاشان است که سابقه تمدني ديرينه دارد. در اين مجموعه اسنادي از سال‌هاي ۱۲۴۶ تا ۱۳۴۴ شمسي گردآوري شده که اين اسناد مربوط به اداره حکومتي (فرمانداري)، عدليه (دادگستري)، اداره ماليه (دارايي)، اداره معارف و اوقاف (فرهنگ - آموزش‌وپرورش)، بلديه (شهرداري)، تلگراف و پست، تلفن و برق و اسناد تجاري از منطقه کاشان است.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :


 • پدیدآورندگان : - به‌اهتمام: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :


 • پدیدآورندگان : - مصحح: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :


 • پدیدآورندگان : - به‌اهتمام: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :

  نويسنده در کتاب نامه کاشان در جلد هشتم که به ياد دکتر ابراهيم عرفاني نوشته شده است بر آن است تا به تفريحات و بازي‌هاي مردم کاشان در دوره صفويه، جشن اسفندي در کاشان، شرح حال خودنوشت آيت‌الله سيد محمدحسين رضوي، سرگذشت سرهنگ علي‌اکبر غفاري، ماده تاريخ‌هايي در وفات استاد حداد کاشاني، نامه مهندس حسين محلوجي درباره مقاله سکه‌هاي کاشان و ... بپردازد.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: سیدجعفر حسینی‌اشکوری,افشین عاطفی,علی حیدری‌یساولی,محمدحسن ارگانی,رضا بابایی,هادی ربانی,سدمحسن محسنی,محمد مهیار
  معرفی مختصر كتاب :

  مجموعه حاضر حاوي اخبار، گزارشات، يادداشت‌ها و مقالات پيرامون نسخه‌هاي خطي، اسناد، تاريخ شفاهي، فرهنگ و هنر است. اين مجلد ويژه روزهاي برگزاري اولين همايش بين‌المللي ميراث مشترک ايران و عراق تهيه و تدوين شده است. ابتدا مشاوران علمي، هنري و اجرايي و حاميان همايش معرفي شده‌اند. سپس فهرست مقالات پذيرفته شده همايش، برنامه اجمالي همايش و پوسترهاي علمي آورده شده است. در ادامه برنامه تفضيلي همايش در روزهاي 14 و 16 اسفند 1393 در شهرهاي قم و تهران ارائه شده است. در نهايت فهرست کتاب‌هاي منتشر شده به مناسبت همايش و اسامي ميهمانان خارجي همايش آورده شده است.


 • پدیدآورندگان : - به‌اهتمام: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :

  کتاب حاضر، هفتمین دفتر از مجموعه مطالبی با محوریت شهر کاشان است که بدون ترتیب خاصی، تدوین یافته است. شرح حال برخی از بزرگان، توصیف و معرفی بقاع متبرکه، بناهای تاریخی، اشعار و نامه‌هایی از بزرگان این شهر و معرفی برخی از اماکن و محله‌های قدیمی شهر از جمله موضوعاتی هستند که بدان پرداخته شده است. زندگینامه احمد قطبی، ملاآخوند کاشانی، علی اکبر غفاری و ...، یادنامه شعرا و ادبای کاشان، تقریظ افتتاح مدرسه دولتی نقاشی، حمام ملاقطب، تاریخچه قالی کاشان و ... برخی از عناوینی هستند که مورد توجه نگارنده قرار گرفته است. تصاویر اشخاص، اماکن و اسناد در لابلای متن بر جذابیت و سندیت مطالب کتاب افزوده است.


 • پدیدآورندگان : - شاعر: احمد هاتف‌اصفهانی - مصحح: افشین عاطفی
  معرفی مختصر كتاب :

  مجموعه¬ای از اشعار سروده شده توسط سید احمد هاتف اصفهانی در قالب ترجیع¬بند، رباعی قصیده، غزل و قطعه و نیز اشعار پراکنده در موضوعات مختلف است. در ابتدای این اثر به معرفی اجمالی شخصیت و زندگانی سید احمد هاتف اصفهاتی و ابعاد ادبی شخصیت وی پرداخته شده و برخی از شاعران معاصر وی نیز معرفی شده است. آن گاه به بررسی سبک شعری هاتف اصفهانی پرداخته شده و اشعاری از وی در زمینه موضوعاتی همچون: اثبات وحدانیت خداوند متعال، مناقب امام علی(ع)، توصیف زلزله کاشان در زمان حیات وی، توصیف حالات برخی از شاهان و خوانین زمان خویش، تاریخ وفات و ولادت برخی از شخصیت¬های مهم زمان وی و سرودن مولودیه و مرثیه برای آنان، توصیف شهر قم و منقبت فاطمه معصومه(س)، درج شده است.


 • پدیدآورندگان : - نويسنده: سیدجعفر حسینی‌اشکوری,افشین عاطفی,علی حیدری‌یساولی,محمدحسن ارگانی,رضا بابایی,هادی ربانی,سدمحسن محسنی,محمد مهیار
  معرفی مختصر كتاب :

  بیان برخی از اخبار، گزارشات، یادداشت¬ها، مقالات، معرفی نسخه¬های خطی، اسناد تاریخی، تاریخ شفاهی و مسایل فرهنگی و هنری ایران در اسفند 1393 شمسی است. در این نوشتار که به مناسبت برگزاری نخستین همایش بین-المللی میراث مشترک ایران و عراق تدوین شده است، ضمن ارایه گزرشی از این همایش، برخی از مهمترین مقالات ارایه شده در آن منعکس شده است. نویسنده در همین زمینه به معرفی مشاوران علمی، هنری و اجرایی همایش مذکور، حامیان مالی آنفهرست مقالات پذیرفته شده، برنامه اجرایی همایش در قم و تهران، فهرست کتب منتشر شده به مناسبت همایش و اسامی مهمان خارجی دعوت شده در آن پرداخته و فهرست کتبی که در ارتباط با این همایش منتشر خواهد شد را نیز درج نموده است.

نمودار آثار منتشر شده من (بر اساس تاریخ انتشار)

تعداد آثار ۴۰
شهر کاشان
دنبال کننده ۰
دنبال شده ۰